Produkcja z recyklatowego plastikuProdukcja z recyklatowego plastiku
Zamówienia złożone przed 14.00 wysyłamy tego samego dniaZamówienia złożone przed 14.00 wysyłamy tego samego dnia
W magazynieW magazynie
Złóż zamówienie: zamowienia@lauridsen.plZłóż zamówienie: zamowienia@lauridsen.pl

Cele ONZ w zakresie zrównoważonego rozwoju

Cele ONZ w zakresie zrównoważonego rozwoju zostały przyjęte 25 września 2015 roku. Wyznaczyło to bardzo ambitny i transformacyjny program.

Cele weszły w życie z dniem 1 stycznia 2016 roku, a ich celem jest ustanowienie bardziej zrównoważonego rozwoju zarówno dla ludzi, jak i dla planety, na której żyjemy. Cele ONZ w zakresie zrównoważonego rozwoju zawierają 17 różnych celów, które mają zostać osiągnięte w 2030 roku. W Lauridsen pracujemy aktywnie nad realizacją celu nr 7 i 12.

Cel nr 7: Zrównoważona energia

Musimy zapewnić, aby każdy miał dostęp do przystępnej cenowo, niezawodnej i nowoczesnej energii. Wraz ze wzrostem liczby ludności rośnie zapotrzebowanie na energię, co ma wpływ na nasze ekosystemy. Wykorzystanie paliw kopalnych będzie miało wpływ na nasz klimat i dlatego musimy zwrócić uwagę na zrównoważoną energię".

 

Cel nr 7

Jak my to robimy:

Panele słoneczne i oświetlenie LED

Nasze przewidywane zużycie energii elektrycznej zmniejsza się o 33%.

Chcemy prowadzić naszą działalność z wykorzystaniem zrównoważonej energii. Firma Lauridsen zainwestowała w energię słoneczną, która przekracza nasze dzisiejsze zużycie. Inwestując w energię słoneczną, tworzymy dostawy "zielonej" energii elektrycznej, która może zastępować paliwa kopalne. Nasza inwestycja w energię słoneczną łączy się z celem cząstkowym 7.2, gdzie ambicją jest zwiększenie udziału energii odnawialnej w koszyku energetycznym. Ponadto, zainwestowaliśmy w oświetlenie LED, które zmniejsza nasze zużycie energii o 33%. Ta inicjatywa wspiera cel cząstkowy 7.3, którego celem jest poprawa efektywności energetycznej do roku 2030. Lauridsen przewiduje dalszą optymalizację do 2030 roku. 

W skrócie i do rzeczy

  • Aktywnie inwestujemy w energię słoneczną proporcjonalnie do naszego własnego zużycia energii. 
  • Zainwestowaliśmy w oświetlenie LED, które zmniejsza nasze zużycie energii elektrycznej o 33%.
 

 

Cel nr 12: Odpowiedzialna konsumpcja i produkcja

Musimy zapewnić zrównoważoną konsumpcję i produkcję. Rosnąca presja na podstawowe zasoby planety wzmaga potrzebę rozwoju oraz stosowania zrównoważonych i odpowiedzialnych procesów, w których produkty są wytwarzane z materiałów pochodzących z recyklingu.

Cel nr 12

Jak to robimy:

Recykling tworzyw sztucznych

Od tworzywa pochodzącego z recyklingu kabli do finalego produktu.

Jako jeden z wiodących dostawców pierścieni dystansowych/ pierścieni regulacyjnych, stożków, ram i pokryw z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu, czujemy szczególną potrzebę dostarczania produktów, które są dobre dla środowiska i które wspierają cel społeczeństwa w zakresie recyklingu tworzyw sztucznych.

Każdego roku do produkcji naszych wyrobów zużywamy 1000 ton tworzyw pochodzących z recyklingu kabli. Recykling tworzyw, które w przeciwnym razie trafiłby do spalarni, ma sens. Jest to nie tylko ograniczenie emisji CO2 do atmosfery, ale także ochrona przed nadmierną eksploatacją zasobów naturalnych, które wykorzystuję się min. do produkcji blizniaczych wyrobów z betonu. 

W naszej produkcji wykorzystujemy wyłącznie tworzywa sztuczne pochodzące z recyklingu, a w przypadku pojawienia się jakichkolwiek pozostałości, rozdrabniamy je do odpowiedniej frakcji i ponownie wykorzystujemy w naszych produktach. 

W skrócie i do rzeczy

  • Zapewniamy, że tworzywa pokablowe nie są wysyłane do spalarni.
  • Produkujemy gotowe wyroby z tworzyw pochodzach z recyklingu.
  • Ponownie wykorzystujemy tworzywa pochodzące z recyklingu kabli.
  • Zapewniamy lepszą budowę studni, a tym samym wydłużenie okresu eksploatacji
 

 

Step 1

Krok 1

Step 2

Krok 2

Step 3

Krok 3

Skontaktuj się z nami

Czy masz pytania dotyczące naszych produktów, rozwiązań lub usług? Czy potrzebujesz pomocy z obliczeniami lub wymiarowaniem? Zapraszamy do kontaktu. Wypełnij poniższy formularz, a my spotkantujemy się z Tobą tak szybko jak to możliwe